ODDYCHANIE INTEGRATYWNE
dla kobiet

(metoda wywodząca się z oddychania holotropowego)

9. 11. - 11. 11. 2018 Praga

Centrum Plující oblaka,
Mlýnská 6/3, Praha 6 – Bubeneč

piątek       18:00 - 20:00

sobota        8:30 - 20:00

niedziela   8:30 - 20:00

Czuć siebie. Czuć dotyk. Na opuszkach palców i na skórze. Jednocześnie. Czuć dotykanie i bycie dotykaną – Twoją i czyjąś przyjemność oraz niewielką między nimi różnicę. Przyjemność dawania i rozkosz brania

Na taką seksualność otwiera oddychanie integratywne – na głębię doznań i zrozumienie, że seksualność to przede wszystkim CZUCIE – stymulowane przez dotyk, pocałunki, penetrację. I że czucie oraz zmysły są najpierwsze – przyjemność i seksualność są Twoje, zaczynają się w Tobie, a czyjeś magiczne dłonie to miłe towarzyszenie, które jednak nie zastąpi czucia.

Dlaczego tak wiele z nas myli kolejność i oddaje hołd technikom albo kochankom, zamiast skupić się na najprostszym (więc najtrudniejszym!) czuciu i byciu w ciele? Na zmysłowym rozpoznaniu możliwości ciała. Z każdym oddechem i z każdym doznaniem...

W zmysłowym czuciu tkwi klucz do kobiecej seksualności – do Twojego serca i przyjemności. To klucz Twoich rąk, myśli i rytmu Twojego oddechu. Klucz do domu Twojej seksualności. Twój klucz. Szkoda, by przez niewiedzę leżał zapomniany na dnie jakiejś szuflady. Pomysł tylko o długich, jesiennych wieczorach. Masz ochotę pooddychać? 

Jeśli tak, to czekają Cię zmiany na wielu poziomach oraz integracja, która prowadzi do równowagi. Skorzystają na tym Twój rozwój, relacje oraz świadomość. Poczujesz, wyrazisz i zrozumiesz sens – zarówno dotychczasowych ograniczeń (traumy), jak i przestrzeni, jaką daje uwolnienie od starych wzorców myślowych, niesłużących emocji czy sztywności ciała. Oddychanie integratywne otwiera

ciało ∼ emocję ∼ umysł∼ duszę

przyjemność ∼ relację∼ rozwój∼ świadomość

pomaga otworzyć się na doświadczenia wykraczające poza nasze zmysły, czyli na inne stany świadomości; na poziomie fizycznym zaś – uwolnić emocje powstałe w wyniku traumy oraz budować świadomą relację z własnym ciałem i przyjemnością.

DLA CIAŁA I PRZYJEMNOŚCI.

Oddychanie integratywne pomaga tworzyć nowe przestrzenie w ciele – w systemie mięśniowym i powięziowym. Znikają ograniczenia i napicia, chroniczny ból oraz sztywność – pojawia się swoboda, wygoda oraz większy zakres ruchu, a także więcej energii i prosta przyjemność bycia w ciele. Akceptacja cielesności i czucia prowadzi do głębszej relacji z własną seksualnością.

DLA EMOCJI I RELACJI.

Oddychanie integratywne pomaga wyjść poza negatywne pętle bólu, poczucia separacji oraz zagrożenia – typowe dla osób, które doświadczyły traumy i/lub nie doświadczyły wspierających relacji – tak zwanej bezpiecznej więzi. Dzięki tej technice łatwiej uwolnić zablokowane w ciele emocje oraz otworzyć się na czucie. Najpierw tego, co nie miało prawa głosu ani bezpiecznej przestrzeni – czyli wstydu, żalu, strachu i gniewu. Potem zaś tego, co może jeszcze nieznane – odwagi, ochoty, akceptacji, radości, miłości i pokoju. Łatwiej też przyjąć postawę asertywną – umiejętnie stawiać i komunikować granice, a także budować oparte na empatii relacje. Bo skoro już wiem, że mogę czuć wszystko to, co czuję i jestem ok – podobne przyzwolenie i wsparcie potrafię dać ludziom wokół. Bez potrzeby oceniania czy ucieczki w dystans/cynizm/obojętność.

DLA UMYSŁU I ROZWOJU.

Oddychanie integratywne pomaga stworzyć nowe przekonania i wzorce myślowe, a także zrewidować to, co do tej pory nam nie służyło. Albo służyło nam nieświadomie. Kiedy odzyskujemy poczucie bezpieczeństwa w ciele – możemy pożegnać się z mentalnymi mechanizmami obronnymi. Strach i złość nie muszą już być strażnikami naszego serca i granic, skoro znamy i rozumiemy asertywność. Podobnie ocenianie i potrzeba dystansu – ustępują miejsca akceptacji i bliskości. Rozpoznajemy też, że naturą naszego umysłu jest cisza i że rozwój polega na byciu – tu i teraz, z oddechem.

DLA DUSZY I ŚWIADOMOŚCI.

Oddychanie integratywne pomaga wzmacniać naszą intuicję oraz rozumienie duchowości. Trauma zostaje zintegrowana i zaksięgowana w przeszłości, co uwalnia naszą duszę oraz energię do realizowania jej potencjału. W teraźniejszości – na wyższych poziomach świadomości, w poczuciu równowagi między ciałem, emocjami, umysłem, duszą i duchem.

Program

Piątek (18:00 - 20:00)

Spotkanie pierwsze. Uczestnicy, którzy biorą udział w warsztatach po raz pierwszy będą mieli okazję zapoznać się z metodą, jej podstawach, filozofii, pracy z ciałem.

Będziemy też mieli okazję poznać się nawzajem ze sobą. Spotkanie zakończone będzie długą, głęboką medytacją przy dźwięku kryształowych mis.

Uzdrawiające wibracje kryształowych mis, gongów i innych etnicznych instrumentów pomogą nam w czasie oddechu zharmonizować ciało. Rozbudzą zmysły, uleczą rany, rozbiją wszystkie blokady na poziomie fizycznym, emocjonalnym i duchowym. Tak abyśmy doświadczając pełni siebie w byciu tu i teraz. Poczuły dostęp do swojej nieograniczonej kobiecej mocy, oraz pozwoli nam w pełni otworzyć się i przygotować do sesji Oddychania Integratywnego.

Dla osób uczestniczących w Oddychaniu Integratywnym po raz pierwszy spotkanie pierwsze jest warunkiem uczestnictwa.

Sobota (8:30 - 20:00) i Niedziela (8:30 - 20:00) 

Spotykamy się o 8:30, podzielimy się w pary, w których pozostaniemy przez wszystkie 4 seanse. Codziennie odbędą się dwa 2,5 godzinne seanse, z dwiema przerwami: na lekkie śniadanie i obiad. Po obiedzie utworzymy krąg, w którym będzie przestrzeń na podzielenie się doświadczeniami i obrazami z podróży.

O metodzie

Oddychanie Integratywne jest jedną z metod psychologii transpersonalnej, która wykorzystuje technikę lekko przyspieszonego i nieznacznie pogłębionego oddechu, specjalnie zestawionej muzyki oraz bodyterapii dzięki którym pomaga nam dostać się do odmiennego, rozszerzonego czyli holotropowego stanu świadomości.

Przekraczając drzwi percepcji zyskujemy dostęp do wszystkich obszarów naszych doznań. Umożliwiamy poznawanie źródeł naszych zachowań, stłumionych emocji i energii.

W trakcie tego procesu za pomocą swojej ekspresji, pracy z ciałem oraz dzielenia się swoimi doznaniami w bezpiecznym kręgu grupy prowadzonej przez profesjonalnych facilitatorów mamy szanse na uwalnianie przekształcanie i integrowanie tych doświadczeń.

Metoda skierowana jest do wszystkich którzy chcą pomóc sobie, odkryć duchową płaszczyznę życia oraz tym, którzy chcą dotrzeć do swojego potencjału, dając sobie szanse by jak mawiał D Lynch „złowić większą rybę”.

Co nam może taki zmieniony stan świadomości przynieść?

Na pewno przyniesie nam pogłębienie naszej świadomości.

W czasie takiego seansu kiedy idąc za impulsami przychodzącymi z ciała pozwolimy sobie na pełną ekspresję mamy wielką szanse na uwolnienie starych magazynów emocjonalnych. Zostaje uwolniony z ciała stary zapis energetyczny, który często towarzyszył jakiemuś trudnemu czy traumatycznemu doświadczeniu z przeszłości, a który nie pozwalał nam na pełne odczuwanie i bronił nam dostępu do pełnego przeżywania teraźniejszości.

Przynosi nam głębokie odprężenie.

Pozwala nam dryfować po nieznanych obszarach naszej psychiki, do których często mamy utrudniony dostęp. Odkrywamy wewnętrzne światy, zapomniane tajne komnaty.

Często nasze doświadczenia w czasie seansu przekraczają naszą ludzką formę. Może się zdarzyć, że zaczniemy współodczuwać z innymi organizmami, albo nawet mamy doświadczenia przekraczające materię. To naprawdę fascynujący świat nowych doznań, które pomagają nam w efekcie lepiej czuć cały wszechświat. Łatwiej nam poczuć tę jedność ze wszystkim co nas otacza i tym co przekracza codzienny sposób postrzegania rzeczywistości. Wkraczamy w rodzaj świadomości prowadzącej ku jedności, która przekracza wąski zakres naszej osobowości i zbiega się ze świadomością wszystkich istot. Stajemy się bardziej łaskawi, pełni miłości i współodczuwania.

Bardzo zachęcam do regularnego powtarzania sesji.

Warsztaty są świetne dla osób:

  • Pracujących z ludźmi (psychologów, terapeutów, coachów ) jest to dobra okazja do zbadania krajobrazu własnej psychiki, dla lepszej orientacji w różnorodności światów klientów ale też dla własnej higieny psychicznej.

  • Wyrastających w dysfunkcyjnych rodzinach, kiedy wytworzyły się mechanizmy obronne niezbędne do zniesienia ówczesnej sytuacji ale mogące blokować nasz dostęp do pełnego życia.
  • Przechodzących kryzys w życiu, pomagają w zrozumieniu sytuacji, w której się znajdujemy, wspierają w przejściu okresu psychospirytualnego kryzysu.
  • Chcących rozwijać się artystycznie docierając do potencjału i uwalniając te jedyne w swoim rodzaju kombinacje talentów, którymi zostajemy obdarowani przychodząc na świat, mamy szanse jak mawiał D Lynch „złowić większą rybę”.
  • Poszukających kontaktu z ludźmi o podobnym nastawieniu, to dobra okazja do spotkania i dzielenia się swoimi doświadczeniami, rozszerzenia sposobu postrzegania świata.
  • Poszukujących orientacji duchowej.
  • Uczestniczących w programach dla uzależnionych.
  • Chcących poznać siebie lepiej i pracować nad sobą uwalniając się od emocjonalnego balastu, otwierając sobie drogę do rozwoju.
  • Żyjących w chronicznym stresie.
  • Doświadczających syndromu wypalenia zawodowego.
  • Dla wszystkich tych, którzy chcą pomóc sobie.

Gorąco polecam go również parom. To bardzo dobra metoda jak się do siebie zbliżyć jak pogłębić relacje, często dobra metoda pracy w przekraczaniu kryzysów. 

W warsztatach niestety nie mogą uczestniczyć osoby:

  • Chore na nadciśnienie tętnicze, choroby serca, padaczkę, choroby centralnego układu nerwowego, chorobę wrzodową żołądka w niezaleczonej fazie, z chorobami infekcyjnymi, po świeżo przebytych urazach fizycznych, z depresjami o ciężkim przebiegu, mające ciężkie stany lękowe, psychozę i inne.
  • Kobiety w ciąży.
  • Osoby nadużywające alkoholu lub narkotyków.

Jak należy przygotować się do warsztatów:

Proszę zabierz ze sobą wygodne i luźne ubranie, ciepłe skarpety, opaskę na oczy, poduszkę, ręczniki, prześcieradło z gumką, koc.

10 dni przed i po rozpoczęciu warsztatów nie należy zażywać substancji psychoaktywnych, narkotyków oraz alkoholu.

 

Mity dotyczące Oddychana Integratywnego:

Metoda Oddychania Integratywnego podobnie jak metoda Oddychania Holotropowego, chociaż bardzo rozpowszechniona w świecie, ciągle bardzo mało znana w Polsce owiana jest wieloma mitami.

Najczęstszym mitem dotyczącym Oddychania Integratywnego jest przekonanie, że podczas seansu dochodzi do hiperwentylacji.

Oddech, który ma nas wprowadzić w stan zmienionej świadomości jest tylko nieznacznie pogłębiony i lekko przyspieszony nie bardziej niż kiedy wchodzimy po schodach. Oddychamy w swoim rytmie skupiając się na oddechu jak podczas medytacji. Nasi facylitatorzy bardzo dbają o to, aby oddychający nie przekroczył granicy między normalnym fizjologicznym oddechem a przetlenieniem regulując w razie potrzeby tempo oraz głębokość oddychania. Mamy doświadczenia z wprowadzaniem w odmienny holotropowy stan świadomości bez użycia pogłębionego oddechu. Często się zdarza, że wielokrotnie już oddychający uczestnik wprowadza się w zmieniony stan świadomości natychmiast po relaksacji zanim jeszcze przychodzi faza pogłębionego oddechu.

mgr Katarzyna Kordylewska - PROWADZĄCA
mgr Katarzyna Kordylewska - PROWADZĄCA

Antropolog kultury, psychoterapeutka (Integrowana Gestalt Psychoterapia), coach (the Art end Science of Coaching Erikson College International, Instytut NLP) talent-manager, autorka programów rozwojowych, certyfikowana facylitatorka i lektorka Metody Oddychania Integratywnego Zdeny Kmuničkovej, prezes Instytutu Terapii Transpersonalnej w Pradze. Zajmuje się psychoterapią transpersonalną. Jest założycielką i nawigatorką w Wilczej Zonie. Bada analogie pomiędzy zachowaniem wilczych watah a życiem społecznym człowieka (w strukturach formalnych, np. w korporacjach). Swoje terapie prowadzi także pod gołym niebem, na łonie dzikiej natury i warunkach survivalowych (np. w Bieszczadach).

MUDr Zdena Kmunickova - SUPERWIZOR
MUDr Zdena Kmunickova - SUPERWIZOR

Jest lekarzem psychiatrą z ponad czterdziestoletnim stażem. W swej pracy używa szerokiego zakresu technik pomagających osiągnąć stan świadomości, który można określić jako rozszerzony, pogłębiony czy wg prof. Stanisława Grofa, holotropowy. Była uczennicą prof. Grof i jego żona Christiny Grof. Jako jedna z pierwszych osiągnęła drugi poziom certyfikacji w Oddychaniu Holotropowym i ma w tej metodzie ponad 25 letnie doświadczenie. Przez prawie 30 lat Dr Kmunickova wraz ze swoimi stażystami prowadziła badania nad zmienionymi stanami świadomości i ich wpływem na życie jednostki widzianej w szerokim transpersonalnym kontekście, wypracowując metodę Oddychnia Integratywnego. Po dogłębnych rozważaniach i z aprobatą prof. Grofa podjęła decyzję o usamodzielnieniu się i oddzieleniu się od GTT (Grof Transepersonal Training), zmieniając nazwę na Metodę Oddychania Integratywnego Zdeny Kmuničkovej.

Aneta Mistelska - FACYLITATORKA
Aneta Mistelska - FACYLITATORKA

Certyfikowana nauczycieka jogi. Przewodniczka po medytacji. Masażystka metodą Reiki. Frekfentantka facilitatorskiego treningu Oddychania Integratywnego Zdeny Kmuničkovej w Pradze. Artystka, performerka. Pracuje z głosem, ruchem, tańcem, dotykiem.

Mira Kwiatkowska - FACYLITATORKA
Mira Kwiatkowska - FACYLITATORKA

Lekarz psychiatra i psychoterapeuta. Orędowniczka medycyny holistycznej, założyła i prowadzi Centrum Medyczne w którym łączy klasyczne, komplementarne i alternatywne formy leczenia. Zwolenniczka terapii integralnej, w swojej pracy (w Instytucie Terapii Integralnej i Fundacji Nowy Paradygmat, które stworzyła) łączy różne formy terapii : jest certyfikowanym arteterapeutą, felinoterapeuta, hipnoterapeutą, trenerem NLP i ustawień systemowych, oraz absolwentką wielu szkoleń m.in. w obszarze psychoanalizy jungowskiej, terapii prowokatywnej, terapii i coachingu transpersonalnego, psychodramy, improwizacji, rysunku i tańca intuicyjnego. Pasjonatka metod indukujących poszerzone stany świadomości uruchamiających indywidualny i kolektywny potencjał ludzki, jest abiturientką rekomendowanych szkoleń w ramach ścieżki facylitatorskiej w szkole GTT, ma kilkunastoletnie doświadczenie w oddychaniu holotropowym. Jest autorką książki Tożsamość transkulturowa, oraz wydawcą, redaktorem naukowym i współautorem przedmowy do: Synchroniczność. Natura i psyche we wszechświecie wzajemnych połączeń. Miłośniczka zwierząt, zwłaszcza kotów, jest inicjatorką katowickiego oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Artystka, malarka, rzeźbiarka, niezmiennie podróżuje szlakiem transkulturowych symboli i miejsc mocy w poszukiwaniu własnego monomitu.

Jak zgłosić się na warsztaty?

Przed pierwszym uczestnictwem w warsztatach Oddychania Integratywnego konieczne jest wypełnienie formularza kwalifikacyjnego, który jest do pobrania poniżej. Pomoże on nam zapoznać się z Tobą oraz wykluczyć ewentualne przeciwwskazania do udziału w warsztatach. Wypełniony formularz prosimy wysłać pod adresem mailowym: ola@vlcizona.cz w temacie: Oddychanie Integratywne. W odpowiedzi przekażemy informację dotyczącą Twojego uczestnictwa w warsztatach. 

Wszystkie informacje udzielone przez Ciebie w tym formularzu, jak i podczas warsztatu są poufne i objęte tajemnicą terpeutyczną. Służą zapewnieniu Ci jak najlepszej opieki i bezpieczeństwa podczas seansu.

Państwa dane osobowe będą wykorzystane wyłącznie do odpowiedzi na Państwa pytania. 

Cena

590 zł ( opłata za warsztat oraz lekkie śniadania i obiady).

Nr konta bankowego
92 2490 0005 0000 4000 4330 2774
Katarzyna Kordylewska

Miejsce

Centrum Plující oblaka

Mlýnská 6/3, Praha 6 – Bubeneč >>>

Możliwość noclegu w sali 35 zł noc.

Data

9. 11. - 11. 11. 2018

Kontakt

Tel: +420 739 472 216

Tel: +48   783 902 769