Hoszowszczyk 44
38 - 700 Ustrzyki Dolne
piątek 18:00-21:00
sobota 9:00-20:00
niedziela 9:00-20:00
poniedziałek 9:00-15:00
Program warsztatów
Piątek (18:00 - 21:00)
Medytacja za dusze, które odeszły.
Medytacja odprowadzania duszy pomaga zakończyć czas żałoby. Spotkanie z wypartymi emocjami, poczuciem winy, żalem i bólem po stracie, ostatecznie przynosi uzdrowienie, ulgę i spokój duszy. Pozwala pójść dalej. Pomaga – wraz z oddechem - powrócić do nurtu życia.
Medytacja prowadzona będzie przy dźwiękach bębna
i kryształowych mis.
Dzień Wszystkich Świętych i Zaduszki to wyjątkowy czas w którym wspominamy zmarłych – z własnej inicjatywy albo na skutek niecodziennych zdarzeń czy też snów które przypominają nam o najbliższych…
Odwiedzamy ich groby przemierzając setki kilometrów. Zapalamy światła. Modlimy się o spokój ich dusz. Czy możemy zrobić coś więcej dla nich i dla siebie?
W tym szczególnym czasie do wielu spośród nas częściej niż zwykle przychodzą bliscy, którzy odeszli. Odwiedzają nas w snach, pojawiają się w myślach, czujemy ich obecność..., jak gdyby byli tuż obok… Może dzieje się tak dlatego, że nosimy w sercu niewypowiedziane słowa, gesty lub czyny na które zabrakło kiedyś czasu?
Zapraszamy do skorzystania z przestrzeni w której będzie możliwość powrotu do tych trudnych wspomnień i ich transformacja.
4 SESJE oddychania integratywnego, które odbędą się w kolejnych dniach pozwolą nam na doświadczenie tego, co wykracza poza nasze podstawowe zmysły. Wyjście poza zwykłe doświadczenie materialnego świata jest metaforyczną śmiercią, umieraniem dla świata materii i iluzji, oddzielenia od wszelkiej egzystencji. Umrzeć, to porzucić zmysłowe odczuwanie i percepcję–wyjść poza nie i przejść do nowego, poszerzonego o duchowy aspekt wymiaru.
Podczas czwartkowego spotkania uczestnicy warsztatów będą mieli okazję zapoznania się z metodą i filozofią Oddychania Integratywnego. Będzie także okazja do wzajemnego poznania.
Sobota 9:00 - 20:00
Spotkanie pierwsze. Uczestnicy, którze biorą udział w warsztatach po raz pierwszy będą mieli okazję zapoznać się z metodą, filozofą, pracy z ciałem.
Następnie dobierzemy w pary, w których pozostaniemy przez wszystkie 4 seanse. Codziennie odbędą się dwa 2,5 godzinne seanse, z dwiema przerwami: na lekkie śniadanie i obiad. Po obiedzie utworzymy krąg, w którym będzie przestrzeń na podzielenie się doświadczeniami i obrazami z podróży.
Niedziela 9:00 - 20:00
Sobotni seans zakończymy głęboką relaksacją przy dźwiękach kryszałowych mis.
Poniedziałek (9:00 - ok. 15:00)
Czas na podzielenie się doświadczeniami z podróży i integrację doświadczeń.
O metodzie
Oddychanie Integratywne jest jedną z metod psychologii transpersonalnej, która łączy kilka strategii indukujących: zmienione (poszerzone / holotropowe) stany świadomości w tym nieznacznie przyspieszony i nieco pogłębiony oddech oraz intencjonalnie dobraną muzykę, a także różne techniki pracy z ciałem (bodywork) i procedury ułatwiające integrację procesu.
Metoda "przekraczania drzwi percepcji" umożliwia dotarcie do wszystkich obszarów naszych doznań, oraz rozpoznanie źródeł destrukcyjnych zachowań, uwolnienie stłumionych emocji, blokad energetycznych i ich transformację.
W trakcie procesu, dzięki ekspresji najgłębszych pokładów naszej psychiki, pracy z ciałem oraz dzieleniu się przeżyciami w bezpiecznym kręgu grupy prowadzonej przez profesjonalnych facilitatorów, zyskujemy możliwość twórczego przekształcania i integracji tych doświadczeń.
Metoda skierowana jest do wszystkich którzy poszukują efektywnej pomocy, pragną odkrycia duchowej płaszczyzny życia, dotarcia do pełni własnego potencjału - dając sobie szansę (jak mawiał David Lynch) „złowienia większej ryby”.
Co jeszcze możemy zyskać?
Na pewno - poszerzenie naszej świadomości, a także:
- uwolnienie niefunkcjonalnych wzorców: proces podążania za impulsami płynącymi z ciała i nielimitowanej ekspresji psychiki, pozwala na uwolnienie przestarzałych zapisów energetycznych (będących wynikiem traumatycznym doświadczeń z przeszłości) które nie pozwalają nam na pełne przeżywanie teraźniejszości.
- głębokie odprężenie
- możliwość dryfowania po nieznanych obszarach naszej psychiki
- odkrywanie wewnętrznych, zapomnianych światów
- doświadczenie przekraczania naszej ludzkiej, materialnej formy
- doświadczenie pełni miłości, współodczuwania i jedności z całym wszechświatem
Warsztaty rekomendowane są osóbom:
- pracującym z ludźmi (psychologom, terapeutom, coachom). To dobra okazja do zbadania krajobrazu własnej psychiki, dla lepszej orientacji w różnorodności światów klientów, ale też dla własnej higieny psychicznej
- wyrastającym w dysfunkcyjnych rodzinach, w których wytworzyły się mechanizmy obronne, niezbędne do zniesienia ówczesnej sytuacji ale mogące blokować nasz dostęp do pełni życia
- doświadczającym kryzysu w życiu: warsztaty pomagają w zrozumieniu sytuacji, w której się znajdujemy, wspomagają przejście przez czas psychospirytualnego kryzysu
- wszystkim chcącym rozwijać się artystycznie: docierając do potencjału mamy szansę uwolnienia jedynej w swoim rodzaju kombinacji talentów, którymi zostajemy obdarowani przychodząc na świat, możemy, jak mawiał David Lynch,„złowić większą rybę”
- poszukującym kontaktu z ludźmi o podobnym światopoglądzie, to dobra okazja do spotkania i dzielenia się doświadczeniami, poszerzenia sposobu postrzegania świata
- poszukującym płaszczyzny duchowej
- uczestniczącym w programach dla uzależnionych
- chcącym lepiej poznać siebie i podjąć pracę uwalniającą od niefunkcjonalnych wzorców i emocjonalnego balastu, otwierając sobie tym samym drogę do autentycznego rozwoju
- żyjącym w chronicznym stresie
- doświadczającym syndromu wypalenia zawodowego
- wszystkim, którzy chcą pomóc sobie we wszystkich aspektach życia.
Warsztaty gorąco polecamy także parom. Oddychanie Integratywne jest doskonałą techniką pomagającą zbliżyć się do siebie, pogłębić relacje, a także bardzo dobrą metodą pracy nad przekraczaniem kryzysów.
W warsztatach niestety NIE MOGĄ UCZESTNICZYĆ osoby:
• chorujące na nadciśnienie tętnicze, schorzenia kardiologiczne, padaczkę, choroby centralnego układu nerwowego, chorobę wrzodową żołądka w fazie aktywnej, osoby z infekcjami, po świeżo przebytych urazach fizycznych, z depresjami o ciężkim przebiegu, doświadczające nasilonych stanów lękowych, osoby psychotyczne i inne z poważnymi rozpoznaniami psychiatrycznymi
• kobiety w ciąży
• osoby nadużywające alkoholu lub narkotyków
Jak przygotować się do warsztatów:
Prosimy zabrać ze sobą luźne, wygodne ubranie, opaskę na oczy, poduszkę, prześcieradło z gumką, śpiwór lub koc. Będziemy ich potrzebować na sali, w czasie warsztatów.
10 dni przed i po rozpoczęciu warsztatów nie należy używać substancji psychoaktywnych, narkotyków oraz alkoholu.

Katarzyna Kordylewska - PROWADZĄCA

Aneta Mistelska - FACYLITATORKA

Kris Cymerman - FACYLITATOR

Dr n. med. Zdena Kmunickova - SUPERWIZOR
Jak zgłosić się na warsztaty?
Państwa dane osobowe będą wykorzystane wyłącznie do odpowiedzi na Państwa pytania.